Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Zaplétání ok u PP lan

PP splétaná lana 16 mm, které nejčastěji používáme na stavbu lanových překážek, mají obrovskou výhodu. Jsou dutá. Toho můžeme šikovně využít pro zapletení oka na konci lana bez "nevzhledného" uzlu.

Použijeme u ok, která se nebudou často rozvazovat nebo mají vypadat esteticky (oka na houpačkách, lanech s karabinkou na konci na nejrůznější aktivity apod.).

Návod:

 Konec PP lana omotáme elektrikářskou izolovací páskou, aby se lépe řezalo. Samozřejmě nejlépe v barvě lana. Zde pro názornost jsme naschvál použili červenou pásku a žluté lano.
 Lano uřízneme podélně tak, abychom vytvořili špičku. Lano se třepí, ale ne až tak, jako kdyby tam nebyla páska.
 Omotáním pásky vytvoříme z uříznutého konce pevnou špičku na koci pana.
 Na požadovaném místě propíchneme PP lano skrz a protáheme konec, aby nám vzniklo požadované oko.
 Abychom zajistili pevnost oka, vedeme konec lana minimálně 3 x skrz. Mezery mezi jednotlivými vpichy volíme tak, aby mezi nimi byly minimálně 3 pletené smyčky (křížky).
 Následně provlékneme konec dovnitř lana a tím elegantně celé oko zakončíme!
 Pro snazší provlékání můžete použít ocelovou jehlici, případně šroubovák apod., kterým si oka lana roztáhnete. není to ale nutné. PP lano 16 mm lze krásně proplétat.
 Můžete tak vytvořit oko kolem karabinky pro rychlé nasazování a sundávání lana z kotevního bodu nebo přímo kolem pevného kotevního bodu. Systém využijete i v případě napojení dvou lan nebo tam, kde se vám to bude hodit.
 Pokud uděláte zaplétaný spoj správně, jeho pevnost je velmi vysoká a spoj dle našeho názoru v zatížení nerozvazatelný (nezkoušeno na trhačce).

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Herní sety: Ing. Václav Vacek, Stroužníky 748, 56164 Jablonné nad Orlicí, IČ: 76579352, info@hernisety.cz, 731 598 904, www.noteso.cz, www.tetherball.cz, www.musicalmemorygame.com 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.